top of page
אורתופדיה2.jpg

אורתופדיה

ברוכים הבאים למרכז הפיזיותרפיה ירושלים, בו צוות המומחים והפיזיותרפיסטים המוסמכים שלנו יעניקו לכם טיפול מהשורה הראשונה במגוון רחב של בעיות שריר ושלד. בין אם אתה מתמודד עם פציעות טראומה, בעיות אורטופדיות, או פשוט מחפש לשפר את איכות החיים שלך, אנחנו פה בשבילכם.

בתחום האורתופדיה אנו יודעים שהבדיקות הראשונות הן קריטיות, על ידי ביצוע בדיקה גופנית מעמיקה נוכל לזהות את שורשי כל בעיה ולהמליץ על הטיפול המתאים. אנו נעבוד איתך כדי לקבוע אילו מוצרים מתאימים ביותר לצרכים שלך, כדי להבטיח שהם משפרים את איכות חייך ומונעים נזק בלתי הפיך לשלד, בשרירים ובעצמות שלך.

בנוסף למוצרים האורטופדיים, אנו מציעים מגוון טיפולים שנועדו לקדם החלמה מהירה. אלה עשויים לכלול תרגילים מתקנים, טיפול ידני, שיפור יציבה, שיקום פרופריוצפטיבי, חינוך לבריאות ועוד. המטרה שלנו היא לספק תכנית טיפולים מגוונת ומאתגרת המספקת תוצאות חיוביות.

אנו מבינים עד כמה בעיות שריר-שלד יכולות להיות מתסכלות וכואבות, ולכן אנו מזמינים אותך לקבוע איתנו פגישת ייעוץ עוד היום. הנציגים שלנו להוטים לתאם פגישה ולעזור לך לזהות את הגורמים לכאבי השרירים או העצמות שלך. צור איתנו קשר עוד היום כדי ללמוד עוד על איך אנחנו יכולים לעזור לך לחזור להרגיש הכי טוב שלך.

שברי מאמץ

שברי מאמץ הם פציעה נפוצה שיכולה להתרחש כאשר יש לחץ רב מדי על העצמות, מה שגורם להיווצרות סדקים זעירים. זה יכול להיות תוצאה של עיסוק בפעילויות בעלות השפעה גבוהה או עקב מצבים בסיסיים כמו אוסטאופורוזיס. שברי מאמץ נמצאים לרוב בעצמות כף הרגל והרגל התחתונה.

אם אתה חווה כאב, נפיחות ורגישות למגע באזורים מסוימים של העצם, זה עשוי להיות סימן לשבר מאמץ. חשוב לפנות לטיפול רפואי בהקדם האפשרי כדי למנוע החמרה של הפציעה. ישנם מספר גורמי סיכון שיכולים להגביר את הסבירות שלך לפתח שבר מאמץ. אלה כוללים עצמות חלשות, בעיות מבניות בכף הרגל ועליה פתאומית בעצימות הפעילות הגופנית.

הטיפול שלנו מותאם לצרכים האישיים שלך ועשויות לכלול מנוחה, קירור האזור הפגוע, טיפול בכאב וחזרה הדרגתית לפעילות. במקרים חמורים, אנו עשויים להמליץ על קיבוע הרגל עם גבס כדי לאפשר מנוחה וריפוי מוחלטים.

המטרה שלנו היא לספק לך טיפול ותמיכה מקיפים כדי לעזור לך להתאושש מהפציעה ולחזור לפעילויות היומיומיות שלך.

הלוקס ולגוס

בעיית כף הרגל הנפוצה המכונה "הלוקס ולגוס", או בעברית "בוהן קלובה", היא מצב שמשפיע על כ-16% מהאנשים בעולם המערבי, במיוחד נשים. אז מהן הסיבות שגורמות לבעיה זו? כמו בעיות בריאות אחרות, הסיבה הראשונה היא גנטית, אבל מעבר לגנים יש גם משהו שמחמיר את הבעיה והוא קשור ישירות לעולם המודרני – נעלי עקב. רוב הנשים הסובלות מהליכת רגל או הלכו עם נעלי עקב, והדבר בולט במיוחד במדינות בהן נעלי עקב נפוצות במיוחד, מדינות מערביות כמו צרפת ואיטליה. גם נעליים צרות עלולות לגרום לבעיה, מה שאומר שצריך לקחת את כל זה בחשבון לפני שבוחרים נעליים, גם אם מדובר בשיא האופנה.

מעבר להיותה בעיה אסתטית, היא יכולה גם לגרום לכאב ודלקת. אם אתם זקוקים לניתוח לתיקון מצב זה, פיזיותרפיה יכולה לעזור להאיץ את תהליך ההחלמה. הצוות שלנו יכול לספק טיפול פסיבי ואקטיבי, כמו גם להתאים לך אביזרים שונים כגון סדי לילה, מרווחי סיליקון, מדרסים מיוחדים, נעליים ואביזרים אחרים כדי להקל על כל כאב שאתה עלול לחוות.

ניתוח לוקס ולגוס נועד לתקן את היישור של העצם הפגועה למיקומה הטבעי. ההליך יכול להתבצע בגישה פתוחה או סגורה (זעיר פולשנית). השיטה הפתוחה כוללת ביצוע חתך בעור, פתיחת קפסולת המפרק ויישור בסיס עצם הבוהן באמצעות ברגים. לעומת זאת, השיטה הסגורה מצריכה חתך עור קטן, דרכו מוחדר מקדחה זעירה לחיתוך ולקיבוע העצם באמצעות ברגים. לשיטה הסגורה יש סיכון נמוך יותר לפגיעה בכלי דם, עצבים או גידים, ויש לה פחות השפעה על טווח התנועה של המפרק. שני סוגי הניתוחים דורשים תקופת החלמה של כחודש וחצי עד חודשיים.

אם כאב או דלקת מלווים את הבוהן, יתכן שיהיה צורך בניתוח, ואחריו פיזיותרפיה כדי לסייע בתהליך ההחלמה. ניתן להתחיל בפיזיותרפיה בטיפול פסיבי, שבו המטפל מזיז את מפרק הבוהן עבור המטופל ללא השתתפות המטופל, תהליך הדרגתי זה עוזר להגדיל את טווח התנועה של מפרק הבוהן, ומקל על חזרה מהירה יותר לפעילויות שגרתיות. ככל שהמטופל מתקדם, הטיפול יעבור לטיפול פעיל, שבו המטופל מבצע תרגילים שנקבעו על ידי המטפל בפיקוחו. בנוסף, המטפל עשוי להמליץ למטופל אביזרים שונים להקלת הכאב, כגון סד לילה, מרווח סיליקון, מדרסים מיוחדים, נעליים מיוחדות ועזרים תומכים נוספים.

bottom of page