שיקום נוירולוגי

 
 
 
תוכנית השיקום של החולה הנוירולוגי מותאמת לכל מטופל באופן אישי, שכן היא משתנה בהתאם לחומרת הפגיעה, בהתאם לתפקודים שאבדו, בהתאם לגילו ולמצבו הבריאותי הכללי של המטופל ובהתאם למגוון רחב של משתנים נוספים. עם זאת, ברובם המוחלט של המקרים, הטיפול הפיזיותרפי יהווה חלק אינטגרלי ממכלול הטיפולים השיקומיים.
 
שיקום נוירולוגי הוא תהליך טיפולי המתנהל במתכונת רב מקצועית אשר מיועד לחולים נוירולוגיים, כשבין היתר מדובר בחולים לאחר אירוע מוחי (שבץ מוחי), חולים לאחר ניתוחים בעמוד השדרה הסובלים מנזק עצבי, חולים הסובלים ממחלות שונות במערכת העצבים המרכזית או הפריפרית ועוד.
 
 
 
שיקום נוירולוגי - מרכז הפיזיותרפיה
 
 
 
 
 
 
 
הסיבה לכך נעוצה בעובדה שמערכת השריר והשלד היא אחת מהמערכות שנפגעות בשכיחות הגבוהה ביותר בקרב חולים נוירולוגיים. טיפולים נוספים המרכיבים את השיקום הנוירולוגי הם, לדוגמה, קלינאות תקשורת (אם התרחשה פגיעה בדיבור או בבליעה), טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי (אם הפגיעה מערבת את המערכת הנפשית והרגשית), ריפוי בעיסוק (כשיש ללמד את המטופל כיצד לבצע פעולות שונות דוגמת צחצוח שיניים או לבוש, פעולות הדורשות מוטוריקה עדינה יותר או פחות) ועוד.
 

מהי מטרת השיקום הנוירולוגי?

 
מטרת העל של השיקום הנוירולוגי היא לסייע למטופל לחזור לתפקוד מלא במהירות האפשרית, אם כי חשוב מאוד להבין שלא תמיד ניתן אכן לעמוד במטרה זו, שכן במקרים רבים מאוד הנזק הנוירולוגי גורם לבעיות שאינן ברות טיפול באופן מלא. אי לכך, חשוב להתאים מטרות ריאליות ולשאוף לקראת שיפור התפקוד של המטופל במידת האפשר בהתאם לנסיבות ולחומרת ואופי הפגיעה.
 
מבחינת הטיפול הפיזיותרפי, מטרת השיקום היא לשפר את יכולת התנועה של המטופל, לחזק את השרירים שנחלשו בעקבות הבעיה הנוירולוגית ואת שרירי העזר שיכולים לפצות על החולשה של השרירים הרלוונטיים, להפחית כאבים שקשורים לאירוע הנוירולוגי וכן לסייע למטופל ליהנות מעצמאות רבה ככל הניתן בביצוע הפעילויות היומיומיות.
 
הפחתת הכאבים ושיפור יכולת התנועה - מרכז הפיזיותרפיה י-ם
 

כל הסיבות לבחור במרכז הפיזיותרפיה ירושלים

 
מרכז הפיזיותרפיה ירושלים הוקם בשנת 1984 ומאז ועד היום הצליח לבסס את מעמדו כגורם מוביל ומשפיע בתחום הפיזיותרפיה בישראל. אם אתם או יקיריכם מעוניינים להתניע תהליך של שיקום נוירולוגי, מרכז הפיזיותרפיה בירושלים הוא בהחלט המקום הנכון לעשות זאת.

אתם מוזמנים ליצור קשר עם מרכז הפיזיותרפיה ירושלים בטלפון שמספרו 072-3225662
וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס בצד שמאלונציגי השירות של המרכז ישובו אליכם בהקדם.