פציעות ספורט

 
 
התרבות המערבית וסגנון החיים המודרניים הפכו את בני האדם מיצור פעיל ליצור המבלה את מרבית זמנו בישיבה. חוקרים רבים עובדים שעות על פיענוח ההשלכות הבריאותיות של השינוי האדיר הזה באורך החיים, והמסקנות נראות מפחידות. התפיסה כיום היא שישיבה הינה הרגל בעל סיכון אדיר לחיי האדם, ושללא פעילות גופנית אשר תפצה על ימי הישיבה הארוכים, החיים צפויים ברמת ביטחון גבוהה להתקצר. למרות הסגולות האדירות המיוחסות לפעילות ספורטיבית החל מהורדת הסיכון לסוכרת, לשיפור ספירת הדם, מצב הרוח ועוד, יש לעשותה בתבונה. פציעות הספורט נמצאות בשנים האחרונות בעלייה, עקב כניסתם של רבים לעולם הספורט התחרותי ללא ציוד, הכשרה או זהירות מספקים.
 

מהם הגורמים העיקריים לפציעות ספורט

 
ישנם גורמים רבים ושונים לפציעות ספורט, אשר רובם ככולם נובעים מהכנה לקויה לפעילות המדוברת, מחוסר התאמה של הגוף לעצימות העבודה, וכמעט תמיד מעודף תחרותיות והיעדר הכוונה מקצועית. פציעות הספורט הנפוצות כוללות בין השאר:
  • שברי מאמץ: העצם האנושית נמצאת בתהליך מתמיד של בנייה ופירוק. במהלך פעילות גופנית, העצם סופגת מכות ומתפרקת, רק כדי להיבנות חזקה יותר מאוחר יותר. במקרה של עודף פעילות, הגוף לא מספיק לתקן את הנזק לעצמות, ובסופו של דבר אנו חווים שבר מאמץ של ממש, הנובע מפירור של העצם.
  • בעיות מפרקים: ספורטאים רבים סובלים מפציעות ספורט של המפרקים. הפעילות הגופנית מובילה לשחיקה מהירה של הסחוס המגן על המפרק מפני שחיקה וכאבים, וללא זהירות מספקת במהלך האימונים אנו עשויים בהחלט לחוש כאבים עזים עקב שפשוף של עצמות המפרק זו בזו.
  • דלקות: נוסף על כך, דלקות בגידים השונים נפוצות עקב פעילות בעצימות גבוהה מדי.

 
פציעות ספורט
 

המרכז לפיזיותרפיה ירושלים מציע את הטיפול הטוב ביותר לפציעות ספורט מכל הסוגים

 
משך הטיפול והשגת ריפוי מלא באמצעות פיזיותרפיה תלוי ברמת הפגיעה, אך הטיפול בפציעות ספורט על ידי פיזיותרפיה הוא יעיל ביותר במקרים של פציעות ספורט. ישנן טכניקות לריפוי ואיחוי של פציעות ספורט, להקלה על הכאב ולהחזרת הגוף למצב תקין.
מרכז הפיזיותרפיה ירושלים הינו מרכז מוביל בטיפול בפציעות ספורט. בשונה מטיפול רפואי רגיל, טיפול בספורטאים דורש ידע ספציפית על אופי הפעילות הגופנית, והתחשבות במאפיינים שונים של גוף הספורטאי. עובדי המרכז הינם מיומנים ומודעים למורכבות הרבה בטיפול בפציעות ספורט, ועושים את עבודתם בצורה הטובה ביותר.