פיזיותרפיה וסטיבולרית

 
שיקום ווסטיבולרי / ורטיגו
 
המערכת הוסטיבולרית (מערכת שיווי המשקל) היא המערכת הפיזיולוגית המספקת לנו את האינפורמציה החשובה בנוגע למיקום הגוף ולתנועות הגוף במרחב. המערכת ממוקמת בעצם הטמפורלית, ליד האוזן הפנימית, ומורכבת משלוש תעלות הקרויות "תעלות קשתיות", משקיק ומנאדון. מהמערכת הוסטיבולרית מועבר המידע למוח הקטן ולגזע המוח.
 
המערכת הווסטיבולרית - פיזיותרפיה וסטיבולרית
 
המערכת אחראית, בין היתר, לייצוב העיניים, לשמירה על הטונוס בשרירי השלד, לשמירה על שיווי המשקל בתנועה וביציבה סטטית, לקליטת מידע מהסביבה בנוגע לתנועת הגוף ומנח הגוף ועוד. לאור כל זאת, כאשר מערכת זו נפגעת, עלולות להתפתח הפרעות מגוונות לרבות חוסר יציבות בהליכה, נפילות חוזרות, ורטיגו, סחרחורת ועוד. בדיוק כאן נכנס לתמונה שיקום ווסטיבולרי.
 

פיזיותרפיה וסטיבולרית איך זה עובד?

 
 
שיקום וטיפול בסובלים מסחרחורות, ורטיגו או כל בעיה אחרת כתוצאה ממחלה, פציעה או תאונה שגרמה לנזק במערכת הווסטיבולרית, מצריכים התערבות של כמה אנשי מקצוע, כשבין היתר מדובר בנוירולוג, רופא אף אוזן גרון ופיזיותרפיסט.

התכנית הפיזיותרפיסטית המיושמת עבור שיקום ווסטיבולרי (VRT-vestibular rehabilitation therapy) מבוססת על פעילות גופנית שמטרתה לעודד תהליכי פיצוי שונים במערכת העצבים המרכזית.

הטיפול השיקומי נחלק לשני רבדים: טיפולים באמצעות פיזיותרפיה שמתבצעים בקליניקה בנוכחות המטפל ותרגול עצמאי בביתו של המטופל. התרגילים השונים לא מהווים מעמסה על שרירי ומפרקי הגוף. תחת זאת הם מיועדים לחזק את הקשר בין המערכות השונות הקשורות ליציבה לבין המערכות האחראיות לקליטת האותות מהסביבה.

 
 
 
פיזיותרפיה וסטיבולרית - מרכז הפיזיותרפיה
 
 
 
 
בין היתר מדובר בתרגילים לחיזוק הקשר בין תנועות הראש לתנועות העיניים, להגברת ההתמצאות המרחבית בעיניים עצומות, לחיזוק שיווי המשקל במנחי גוף שונים ועוד. טיפול שיקומי מעין זה מסוגל מצד אחד לשפר את היציבה ומצד שני למנוע התפתחות מנגנוני פיצוי לא יעילים שעלולים להוביל בעתיד לנזקים חמורים.
 

טיפול בורטיגו במרכז הפיזיותרפיה ירושלים

 
אם אתם סובלים מבעיות יציבה, ורטיגו או מכל בעיה אחרת כתוצאה מנזק במערכת הווסטיבולרית, ייתכן כי תפיקו תועלת רבה מפנייה למרכז האורתופדיה בירושלים, המספק שירותי שיקום ווסטיבולרי מתקדמים בהתאם לפרוטוקולים העדכניים ביותר בתחום.

התקשרו עוד היום לטלפון 072-3225662
וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר" בחלק השמאלי של האתר
ואנשי המקצוע של המרכז ישובו אליכם בהקדם.