פיזיותרפיה התפתחותית

 
 
 
 
הפיזיותרפיה היא טכניקת טיפול המסייעת לסובלים מבעיות אורתופדיות שונות לאורך כל שלבי החיים. הכוונה היא שהאורתופדיה מסייעת לא רק למבוגרים, אלא גם לילדים, פעוטות ואפילו לתינוקות. כך, לדוגמה, פיזיותרפיה התפתחותית היא תחום טיפולי המסייע לילדים, פעוטות ותינוקות הסובלים מבעיות תפקודיות במפרקים, בעצמות או בשרירים להתמודד עם הקשיים ולשפר את התפקוד על מנת שיוכלו להתפתח בצורה תקינה.
 
 
 
פיזיותרפיה התפתחותית לסיוע בבעיות תפקוד מגיל צעיר - מרכז הפיזיותרפיה
 
 
 
 
 
לעתים מדובר בתינוקות הסובלים ממומים אנטומיים מולדים, אך לא אחת מדובר בילדים הסובלים מפגיעה בעקבות תאונת דרכים או נפילה מגובה רב, למשל. מטרת הפיזיותרפיה ההתפתחותית במשפט אחד היא לסייע למטופל להשלים את ההתפתחות הגופנית והמוטורית שלו לפי שלבי ההתפתחות הנורמטיביים, חרף המגבלה התפקודית שהוא סובל ממנה.
 
 

לאפשר רצף תקין של התפתחות באמצעות הפיזיותרפיה ההתפתחותית

 
ניתן להקביל את אבני הבניין של ההתפתחות התקינה למערכות השונות הפועלות בגוף האנושי, בדגש על מערכת היציבה. כך, לדוגמה, אם אדם מסוים סובל מכף רגל שטוחה (פלטפוס), הוא ידרוך על כף רגלו באופן לא תקין. כתוצאה מכך, ייווצר שינוי במנח הברכיים שלו, דפוס ההליכה שלו ישתבש וכאבים יצוצו באזורים שונים בגוף, כשלאו דווקא מדובר באזור כפות הרגליים.

בדיוק באותה דרך כל בעיה תפקודית שגורמת לפגיעה ברצף ההתפתחותי עלולה להוביל לפגיעה בהתפתחות התקינה ולגרום לבעיות שלאו דווקא קשורות ישירות לתחום האורתופדיה. באמצעות פיזיותרפיה התפתחותית ניתן לטפל בבעיות התפקודיות השונות כדי להבטיח שהמטופל ישלים את רצף ההתפתחות התקין ושהבעיה התפקודית לא תבוא לידי ביטוי בשלב מאוחר יותר בבעיות אחרות כמו, לדוגמה, חוסר ביטחון עצמי, פגיעה בערך העצמי, בעיה אורתופדית חמורה יותר ועוד.

 
מנעו פגיעה ברצף ההתפתחותי - פנו למרכז הפיזיותרפיה י-ם
 

מה תקבלו במרכז הפיזיותרפיה ירושלים?

 
מרכז הפיזיותרפיה ירושלים הוקם לפני יותר משלושה עשורים במטרה לספק עבור הציבור הרחב את כל מגוון הטיפולים בתחום הפיזיותרפיה לרבות פיזיותרפיה התפתחותית. אנשי המקצוע המסורים הפועלים במרכז מתמחים בהערכת הצרכים האורתופדיים של המטופלים, במתן הנחיות מדויקות לתרגול עצמי בבית ובהתאמת מוצרים אורתופדיים מגוונים.

לפרטים נוספים ולתיאום מועד לפגישת ייעוץ בנושא אתם מוזמנים להתקשר לטלפון 072-3225662
וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר" בצד שמאל ונציגינו ישובו אליכם תוך זמן קצר.