כאב ראש ממקור צווארי

 
 
 
 
כאב ראש הוא תסמין שאינו ספציפי. זהו תסמין שיכול להתפתח על רקע מגוון רחב של גורמים, כשלאו דווקא מדובר בבעיות הקשורות לראש עצמו. במקרים מסוימים, למשל, מתברר כי המקור לכאבי הראש הוא בכלל בבעיה שהתפתחה באזור הצוואר.
 
 
 
טיפול בכאב ראש ממקור צווארי - מרכז הפיזיותרפיה ירושלים
 
 
 
 
 
 
הכוונה היא בעיקר לכאבי ראש המופיעים על רקע של שרירים מכווצים, לחץ על שורשי עצב בתעלה העצבית בעמוד השדרה המופעל על ידי דיסק בין חולייתי, מתיחת רצועה בעמוד השדרה הצווארי ועוד. באנגלית נקראת התופעה CGH שהם ראשי התיבות של Cervicogenic Headache. סך הכול שכיחות כאבים אלו נעה בין 2.5%-4.1% מבין אלו הסובלים מכאבי ראש.
 
יש לציין כי למרות שמדובר בשכיחות נמוכה יחסית, אין לזלזל בחומרת הבעיה מכיוון שכאבי ראש ממקור צווארי פוגעים באופן חמור באיכות חיי המטופלים, לעתים אף יותר מסוגים אחרים של כאבי ראש ששכיחותם גבוהה, כמו מיגרנות למשל.
 

כיצד ניתן לטפל בכאב ראש ממקור צווארי באמצעות פיזיותרפיה?

 
טיפול בכאב ראש ממקור צווארי באמצעות פיזיותרפיה מורכב משלושה אלמנטים מרכזיים:

  • טיפול בבעיה המפרקית בעמוד השדרה – באמצעות מניפולציות ותהליכים שונים ניתן לשפר באופן משמעותי את תנועתיות המפרק הפגוע וכך להפחית את הכאבים.
  • הארכת השרירים הפגועים וגירוי שלהם לצורך השבת התפקוד התקין שלהם על כנו – הרפיית השרירים באמצעות מתיחות, עיסוי, תנועתיות פסיבית ועוד. בנוסף, טיפול זה כולל חיזוק שרירים חלשים, לימוד תבניות נשימה נכונות ויעילות, טיפול בנקודות הדק (Trigger Points) באמצעות אולטרסאונד או טיפול מנואלי ועוד.
  • חינוך למכניזם גוף תקין ויציבה נכונה – הדרכה בנוגע לטכניקות התמודדות עם מתח, תיקון הרגלי עבודה לקויים, שיפור סביבת העבודה והמחייה מבחינה ארגונומית ועוד.
 
טיפול בבעיה המפרקית בעמוד השדרה
 

טיפול במרכז הפיזיותרפיה ירושלים

 
מרכז הפיזיותרפיה ירושלים הוקם לפני יותר משלושה עשורים, אי שם בשנת 1984, ומאז ועד היום הצליח לבסס את מעמדו כגורם מוביל בתחום הטיפול הפיזיותרפי בישראל. אנשי המקצוע הפועלים במרכז דואגים להישאר עם יד על הדופק בכל הקשור לנעשה בתחום הפיזיותרפיה בעולם, ולפיכך מכירים היטב גם טכניקות טיפול בבעיות פחות שכיחות ופחות רווחות כמו, לדוגמה, טיפול בכאב ראש ממקור צווארי.

זה הזמן ליצור קשר עם אנשי המקצוע של מרכז הפיזיותרפיה ירושלים
בטלפון 072-3225662
וכן באפשרותכם להשאיר את פרטי ההתקשרות שלכם בטופס בצד שמאל ונציגי השירות של המרכז ישובו אליכם בהקדם.