דיקור מערבי

 

דיקור מערבי לטיפול בכאב אקוטי

 
דיקור יבש נסמך על ידע אנטומי, פיזיולוגי ונוירופיזיולוגי ובכך הוא שונה משיטת הדיקור הסיני. הדיקור כולל אבחון וטיפול בבעיות שונות הגורמות לכאבים כרוניים ואקוטיים. הוא מתמקד במגוון של כאבים, החל מכאבי ראש ועד כאבי שרירים, מפרקים וכאבי גב. המחטים המשמשים את המטפלים זהים למחטים של דיקור סיני, אך אופן השימוש בהם הוא שונה.
 
דיקור מערבי לטיפול בכאבים - מרכז הפיזיותרפיה
 
יש מספר תנאים הקובעים את הצלחתו של דיקור מערבי:

א. ביצוע הדיקור על ידי איש מקצוע בעל הסמכה ברפואה קונבנציונאלית.
ב. דיקור של נקודות אנטומיות לפי מיקום הכאב ולא לפי מרידיאנים או איזורי אנרגיות.
ג. ביצוע דיקור עמוק יחסית וזאת על מנת להגיע לשרירים הרלוונטיים.
 

שילוב דיקור מערבי בטיפולי פיזיותרפיה

 
דיקור יבש הוא כלי חשוב במערך הטיפולים הפיזיותרפיים. הוא נועד להתמודד עם כאב שנגרם על ידי גורמים נוירולוגיים הקשורים לעצבים ואחראיים על השרירים. הדיקור המבוצע על ידי איש מקצוע עם רקע באנטומיה ופיזיולוגיה מתאים עבור גברים ונשים בגילאים שונים.

עם זאת, יש להביא בחשבון כי שריר מקוצר הגורם לכאבים יכול להיות מטופל בפיזיותרפיה בכמה סוגי טיפול. המשמעות היא שכדאי כל הזמן להתייעץ עם אנשי המקצוע הנכונים כדי לשקול שילוב של דיקור מערבי עם טיפולים אחרים.

הרפואה המודרנית אינה קופאת על השמרים ואימוץ שיטות הדיקור היא רק דוגמא אחת מיני רבות לשינויים שעוברים עליה. השילוב בין הרפואה האלטרנטיבית לבין תחומי הידע המסורתיים מאפשר מגוון טיפולים חדשים ויעילים.

 
אפשר לשקול שילוב של דיקור מערבי עם טיפולי פיזיותרפיה אחרים - מרכז הפיזיותרפיה
 
אנחנו במרכז הפיזיותרפיה ירושלים גאים לעמוד בקריטריונים הגבוהים של פעולות הדיקור השונות. אנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא את המאמרים באתר ולקבל טיפים מעשיים להתמודדות עם כאבי גב ושרירים.

השירות שלנו ניתן על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומיומנים העומדים לרשותכם בכל שאלה: צרו קשר עם המרפאה ונשמח לעזור.

072-3225662 או באמצעות הטופס בחלק השמאלי של האתר